Dlaczego warto wybrać profesjonalny kurs makijażu

Wyobraź sobie, że jesteś uznanym w kraju i za granicą profesjonalnym make-up artist. Sztuka wizażu nie ma przed tobą żadnych tajemnic. Ty sam czujesz się w tym środowisku jak ryba w wodzie. Telefon urywa się wręcz z kolejnymi propozycjami, a ty zaczynasz przebierać w ofertach. Masz ten luksus, że nie musisz brać wszystkiego jak leci. Ba, zaczynasz szkolić, bo naprawdę jesteś mistrzem w tym co robisz. Masz tak silnie zbudowaną markę, że pracy nie szukasz. To ona szuka Ciebie.

Czujesz to? Czas zejść na ziemię i wpisać w Google „kursy makijażu Warszawa”. Zostaniesz zasypany wręcz linkami: – tu kursy wizażu, tam szkoła makijażu. Jak znaleźć tę jedyną, najlepszą dla siebie? Jakim kryterium się kierować podczas wyboru odpowiedniej szkoły albo kursu? Przekaz jest prosty: chcesz być najlepsza/y? – to ucz się od najlepszych. Od ludzi, którzy mogą poszczycić się nie tylko wieloletnim doświadczeniem pracując na planach filmowych i zdjęciowych za granicą, a także licznymi szkoleniami z wizażu, począwszy od Wysp Brytyjskich na Indonezji kończąc. Brzmi nieźle Prawda? Powiem więcej – dobrze trafiłaś/eś.

Zapraszam Cię do pierwszej w Polsce międzynarodowej szkoły makijażu MAKE-UP-CENTRE w Warszawie oferującej uznane na świecie kwalifikacje CIBTAC, gwarantujące najwyższy poziom szkolenia. U nas dostaniesz solidny warsztat i nauczysz się jak być prawdziwie profesjonalnym wizażystą.

Na czym polega praca profesjonalnego wizażysty

W ostatnich latach coraz więcej osób deklaruje chęć bycia profesjonalnym makijażystą lub wizażystą. Ale co to naprawdę znaczy? Czy wystarczy kopiowanie makijażu innych i pasja do kosmetyków? Jednak to nie wszystko. Prawdziwy profesjonalista zna wszechstronne techniki nakładania makijażu stosowane przez światowych makijażystów, te na topie i te które aktualnie wyszły z mody na ‘chwile’, by za moment powrócić do łask projektantów. Dlatego znajomość sztuki makijażu umożliwia zrozumienie rozwijanie i kreowanie trendów.

Równie ważna co technika, jest komunikacja z klientem i zrozumienie jego oczekiwań. Możesz być najlepszym makijażystą kreującym piękne makijaże, ale jeśli klientowi nie spodoba się wynik końcowy, możesz stracić nie tylko klienta, ale i renomę. Zrozumienie potrzeb klienta jest kluczem do jego satysfakcji.

Zatem profesjonalny wizażysta znakomicie rozumie, jak dostosować trendy w makijażu do każdej klientki/klienta biorąc pod uwagę kolor i typ cery. Adaptacja kolorów lub technik do twarzy, na której pracujemy zapewnia ukrycie wszystkich niedoskonałości i pozwala na wydobycie najlepszych cech.

szkoła makijażu warszawa

Dopasowanie się nie tylko do klienta, ale również dopasowanie się do warunków pracy jest niezmiernie ważne. Praca w ciepłym i idealnie oświetlonym studio jest świetna. Ba, pożądana, bym powiedziała. Jednak trzeba mieć świadomość, że to luksus, który nie zawsze się zdarza. W ekstremalnych warunkach pracy np. na zewnątrz, gdy wieje zimny wiatr niezbędne jest zorganizowanie i przygotowanie odpowiednich produktów, które sprawdzą się w trudnej sytuacji. Marzeniem jest praca w tropikalnych krajach, na plaży, kiedy świeci oślepiające słońce. Raj, możesz pomyśleć. Kosmetyki się roztapiają, piasek z plaży wpada wszędzie, by tego było mało, modelka się poci…Ręce opadają. Nie będę czarowała, że profesjonalista wie, jak poradzić sobie w tak zróżnicowanych warunkach.

kursy makijażu Warszawa
Oczywiście nie zapominajmy o jednym z najważniejszych atrybutów profesjonalnego wizażysty, którym jest czas. Czas to pieniądz i nie wolno go marnotrawić na zbyt powolne nakładanie makijażu. Niestety, często czas przeznaczony na make-up jest znacznie zredukowany z różnych powodów, np. próby ubrań, decyzje nad końcowym wyglądem, spóźniona modelka itp. Makijażysta musi się dostosować i wykonać swoją pracę w danym czasie i to z uśmiechem na twarzy! Dasz radę?

Oczywiście dodatkowa (szybka) stylizacja włosów podnosi atrakcyjność wizażysty na rynku. Wizażysta z umiejętnością stylizacji włosów obniża koszty i skraca czas wykonania pracy. Przygotowanie fryzury używając profesjonalnych produktów i osprzętowania w krótkim czasie wymaga znajomości rodzajów włosów oraz dostępności produktów do szybkich technik stylizacji. Chcesz tak umieć?

W Make-Up-Centre nauczysz się prawdziwego profesjonalizmu.

Wszystkie kursy makijażu w Make-Up Centre są elastyczne i możesz je zaplanować według własnych potrzeb i wolnego czasu. Nawet już po pierwszym stopniu kursu wizażu jesteś wyśmienicie przygotowana do pracy z klientami – mówimy o makijażu dziennym, wieczorowym lub ślubnym oraz gruntownie przygotowana do współpracy z firmami kosmetycznymi.

Natomiast intensywne, zaawansowane kursy wizażu wprowadzą cię w świat TV, celebrytów, sesji, beauty, fashion. Rozwiną twoją wyobraźnię i umożliwią pracę w wymarzonej dziedzinie wizażu. Znając podstawy i zasady sztuki makijażu: kursy media i kreatywny zdradzą ci sekrety największych mistrzów makijażu oraz pozwolą na rozwinięcie swoich skrzydeł kreatywności.

Możliwości pracy w środowisku kreatywnym jest mnóstwo.

Dobry wizażysta może pracować dla firm kosmetycznych przy sprzedaży kosmetyków oraz udzielając lekcji stosowania produktów i technik makijażu klientom. Oczywiście prowadzenie szkoleń dla swoich klientów indywidualnych nie wyklucza pracy na stoiskach.

Działalność na rynku ślubnym, praca z kobietami projektując i wykonując ich makijaż na najważniejszy dzień w życiu. Znajomość branży ślubnej prowadzi do współpracy z projektantami sukien ślubnych, do sesji zdjęciowych czy na pokazy i inne imprezy promocyjne.

Szkolenie nowych pokoleń wizażystów to wspaniała opcja do przekazania swojej wiedzy, ale także odświeżenia swoich produktów poprzez ciągły kontakt z trendami ‘z ulicy’ zanim trafią na sceny pokazowe.

Praca przy sesjach zdjęciowych w fashion i beauty lub w sesjach reklamowych dostarcza wielu nowych doświadczeń. Ekipy się zmieniają, poznajemy nowych ciekawych ludzi. Podobne wrażenia są na planie filmowym, dłuższej lub jednodniowej produkcji. Często praca na planie zdjęciowym wymaga profesjonalnej współpracy z celebrytami i znajomości etykiety na planie. Każde kolejne zlecenie to nowe kontakty, większe możliwości. Znam takich, którzy pracują tylko z projektantami przy pokazach lub innych eventach promujących nowe kolekcje. Niektórzy pracują tylko z firmami kosmetycznymi nie tylko przy sprzedaży, ale także przy tworzeniu kosmetyków kolorowych.

Podstawowy kurs makijażu w Make-Up-Centre prowadzi do pracy w wielu ciekawych miejscach, podróży, poznawaniu fantastycznych ludzi, miejsc i ciągłe rozwijanie się w zawodzie make-up artist. Dodatkowa możliwość zdobycia międzynarodowych kwalifikacji CIBTAC znacznie ułatwiają rozpoczęcie i rozwijanie kariery w kraju i za granicą. Jeśli marzyłaś o pracy w tropikalnych krajach, jedna z opcji jest praca na wielkich statkach wycieczkowych. Firmy bardzo chętnie zatrudniają kandydatów z kwalifikacjami CIBTAC, gdyż są one bardzo szanowane w środowisku, oczywiście znajomość angielskiego bardzo w tym pomaga.

najlepsze produkty w kursach makijażu

MAKE-UP-CENTRE znajdujące się w sercu warszawskiej Starówki zapewnia profesjonalne nowoczesne studio przystosowane do kursów makijażu. W pracowni znajdziesz najwyższej jakości wyposażanie w postaci najlepszych produktów używanych przez profesjonalistów. Światowe marki kosmetyków jak Mac, Bobbi Brown, Nars, Make Up For Ever, Kryolan, Ben Nye, Charlotte Tilbury, Illamasqua, Shu Uemera to podstawa naszego wyposażenia, na którym uczą się wszyscy kursanci.

W celu szczegółowego omówienia naszej oferty programowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub umówienia spotkania w naszej placówce.

Skontaktuj się z nami
No Comments Yet

Comments are closed