Jak wybrać kurs wizażu?

Szukając kursu makijażu warto rozpatrzeć wiele ofert, aby znaleźć odpowiednie szkolenie spełniające nasze oczekiwania.

Co jest naprawdę istotne? Na co zwrócić uwagę wybierając kurs wizażu?

Musimy sobie odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań, które pomogą zadecydować, gdzie i jak chcemy się nauczyć sztuki wizażu.

W jakim celu chcę skończyć kurs makijażu?

Jeśli wizaż jest naszym hobby i chcemy pogłębić swoją wiedzę znalezienie odpowiedniego szkolenia nie powinno być trudne. Wiele kobiet jest zafascynowanych wizażem i śledzi trendy mody a magazynach i portalach społecznościowych, aby uaktualnić swój wygląd. Wiele firm sprzedających kosmetyki proponuje swoim klientom mini-lekcje jak używać nowych produktów.

Znalezienie szkolenia rozpoczynające nową karierę jest już bardziej skomplikowane.

Praca profesjonalnej makijażystki jest rozległa, poczynając od pracy z indywidualnym klientem do współpracy kreatywnej z koncernami kosmetycznymi i projektantami mody.

Make-Up-Centre w Warszawie prowadzi 3-modułowe kursy znakomicie przygotowujące do pracy w wielu dziedzinach w branży kosmetycznej i środowisku kreatywnym:

1. Kurs Podstawowy: prywatna klientka (ślubne, biznesowe, specjalne okazje), sprzedaż i mini lekcje dla firm kosmetycznych

2. Kurs Media Make-Up: sesje fotograficzne, filmowe, TV, celebryci, reklamy, fashion, beauty, blogi, portale społecznościowe, marketing

3. Kurs Kreatywny i Stylizacja Fryzur: pokazy mody, kreatywne i komercyjne projekty, sesyjna stylizacja włosów.

Jaki jest program nauczania?

Kursy makijażu w Polsce nie są uregulowane co znaczy, że różne placówki oferują różnorodne standardy, ilość materiału, godzin oraz techniki nauczania. Międzynarodowe szkoły prowadzą kursy pod nadzorem organizacji specjalizujących się ujednoliceniem i utrzymaniem najwyższych standardów w branży. Cibtac działający od prawie 40-tu lat ściśle określa powyższe kryteria oraz regularnie uaktualnia program nauczania wraz ze zmieniającymi się trendami w branży beauty.

W zależności od wybranego kierunku przyszłej kariery kursy makijażu powinny najlepiej przygotować kandydatów do pracy. Nie tylko produkty i techniki ich nakładania, ale równie ważne są zasady i warunki pracy w danej branży oraz jak rozpocząć i rozwijać swoją karierę.

W Make-Up-Centre proponujemy elastyczny 3-poziomowy kurs makijażu, przygotowujący do pracy w wybranej dziedzinie wizażu poprzez zrozumienie kierunku i zawodu makijażysty. Przewaga warsztatów praktycznych gwarantuje zrozumienie profesjonalnych technik aplikacji produktów oraz dalszy rozwój swojej kariery.

Poziom 1 to Podstawowy Kurs Makijażu – wprowadzenie do świata wizażu umożliwiając uczestnikom nabycie wiedzy i umiejętności do pracy z klientem indywidualnym do makijażu dziennego, biznesowego, wieczorowego, okazyjnego, ślubnego oraz prowadzenie konsultacji i marketing dla firm kosmetycznych.

Poziom 2 – Kursu Media Make-up skierowany do osób zainteresowanych makijażem fotograficznym do beauty, fashion, fashion story, editiorial oraz do potrzeb tv i video.

Kreatywny Kurs Makijażu i Stylizacja Fryzur to poziom 3 przygotowujący do projektowania makijaży na pokazy mody, kreatywne projekty z wprowadzeniem do sesyjnej stylizacji fryzur.

Jakie kwalifikacje/certyfikat otrzymam po ukończeniu kursu makijażu?

Rozpatrując oferty szkoleniowe niezbędna jest informacja o certyfikacie otrzymywanym po ukończeniu kursu wizażu. W zależności od rodzaju dyplomu /certyfikatu możemy dowiedzieć się jaki poziom nauczania szkoła oferuje. W Make-Up-Centre oferujemy dwa certyfikaty: wewnętrzny oraz zewnętrzny – międzynarodowy certyfikat uznawany w 30 krajach, otwierający drzwi do kariery na rynkach zagranicznych. Make-Up-Centre jako jedyna szkoła w Polsce posiada międzynarodową akredytację CIBTAC i BABTAC co jest potwierdzeniem najwyższych standardów nauczania w branży beauty.

Kto uczy i z jakim doświadczeniem?

Szkolenia wizażu są popularne i wiele osób zajmujących się makijażem przekazuje swoją wiedzę poprzez szkolenia, blogi oraz portale społecznościowe. Bardzo ważna jest nie tylko wiedza o aplikacji makijażu, ale również doświadczenie w branży, znajomość różnych metod nauczania i dostosowania ich do swoich kursantów. W Make-Up-Centre zajęcia na kursach podstawowych prowadzi Eva Bogdalska, dyrektor kreatywny z ponad 20-letnią karierą makijażystki na rynkach zagranicznych. Swoje długoletnie doświadczenie w branży przy sesjach fotograficznych i filmowych oraz wielu projektach kreatywnych przekazuje nowym pokoleniom jako trenerka w wielu uznanych na świecie placówkach szkoleniowych (London College of Fashion, Delamar Academy, Mosmake Moscow i wiele innych)

Do warsztatów na kursach zaawansowanych również zapraszamy profesjonalistów pracujących w fashion i beauty przekazujących swoje doświadczenie i tajniki profesji naszym kursantom.

Jak wygląda szkolenie?

Program szkoleniowy w Make-Up-Centre oparty jest na kursach kształcących profesjonalistów uznanych w kreatywnym środowisku. Począwszy od teorii niezbędnej dla każdego wizażysty kursy makijażu wprowadzają do najnowszych technik nakładania produktów oraz kreatywnego łączenia technik i produktów.

Przewaga intensywnych warsztatów praktycznych znakomicie przygotowuje wizażystów do pracy nawet z najbardziej wymagającą klientką. Również wyposażenie studia w światowe kosmetyki używanych przez najlepszych makijażystów odzwierciedla standard nauczania.

Ile kurs trwa?

Kursy w Make-Up-Centre bazują na intensywnych programach nauczania w międzynarodowych szkołach makijażu, kształcących profesjonalistów od kilkudziesięciu lat. Elastyczne kursy makijażu są nowością na polskim rynku i są skierowane do osób, które szukają nabycia najwyższej jakości praktycznych umiejętności i chcą jak najszybciej rozpocząć swoja karierę. W zależności od wybranego poziomu kursu szkolenia w trybie dziennym trwają od 2 do 6 tygodni lub w trybie weekendowym lub wieczorowym 10 tygodni.

Co szkoła zapewnia po ukończeniu kursu?

Kontakt z uczestnikami jest utrzymywany po ukończeniu szkolenia w celu przekazywania propozycji zleceń płatnych – prywatnych i firmowych oraz ofert praktyk zawodowych. Do rozpoczęcia kariery makijażysty każdy profesjonalista musi przygotować do pracy swój kufer. Kursanci po otrzymaniu dyplomu otrzymują zniżki do 35% na produkty wielu profesjonalnych firm, między innymi: Make-up For Ever, Kryolan, Illamasqua, Graftobian, Inglot, Ben Nye. Program umożliwia rozpoczęcie kariery z najlepszym wyposażeniem.

No Comments Yet

Comments are closed